top of page

Історія

Створення Тарутинського ІРЦ    – важливий крок на шляху розвитку інклюзивного навчання в нашому районі. 

Одним із найважливіших напрямків освітньої реформи в Україні є інклюзивна складова, що є кроком до впровадження європейських принципів та стандартів життя.

У багатьох   виникає питання: «Що ж таке інклюзивне навчання?». Інклюзія - це такий спосіб отримання освіти, коли діти з особливими освітніми потребами навчаються в звичайній школі або дитячому садочку, зі своїми однолітками, за місцем свого проживання, – і це є альтернативою інтернатній системі, за якою вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню.

Хто ж такі діти з особливими освітніми потребами? Кожна дитина має свої індивідуальні особливості. З різних причин у будь-якої дитини можуть виникати різні порушення розвитку. У цьому випадку можна говорити, що дитина має особливі потреби. Коли вона навчається у закладі освіти, ми говоримо, що дитина має особливі освітні потреби. В українському законодавстві термін «діти з особливими освітніми потребами» охоплює дітей з порушеннями психофізичного розвитку та дітей з інвалідністю.

В основі інклюзивної освіти лежать ідеї рівного ставлення до всіх членів суспільства незалежно від соціального стану, національності, культури, індивідуальних можливостей і здібностей. Кожна дитина має право на повагу, любов, визнання, успіх та власну реалізацію у суспільстві.

Актуальність інклюзії пов’язана з постійно зростаючою кількістю дітей, які потребують корекційного навчання. За останніми даними, майже кожну шосту дитину можна віднести до цієї категорії: це діти з порушеннями мовлення, інтелекту, психічного та фізичного розвитку, діти з аутизмом . Не помічати це неможливо, і чим скоріше ми всі приймемо цю реальність, тим гармонійнішим буде наше життя.

Попри те, що впровадження інклюзії супроводжується дискусіями та неоднозначним ставленням до такої форми освіти з боку громадськості, інклюзивна освіта має ряд переваг. Серед найважливіших можна визначити такі, як: соціалізація дітей з особливими освітніми потребами; можливість ознайомлюватись із реальним життям (як дітям з типовим розвитком, так і з порушеним); виховання толерантного ставлення до відмінних, нетипових людських особливостей; розвиток навичок спілкування та нестандартного мислення у всіх учасників інклюзивного процесу; зміна ставлення сучасного суспільства до людей з нетиповими відмінностями, можливість виявлення гуманності, співчуття, милосердя.

В нашому районі інклюзія впроваджена в закладах дошкільної та загальної середньої  освіти.

Наступним важливим кроком розвитку інклюзії стало створення Комунальної установи  "Тарутинський інклюзивно-ресурсний центр" Тарутинської районної ради Одеської області. Головне завдання ІРЦ – забезпечення системного кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами протягом всього навчання – від 2 до 18 років шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних послуг, моніторингу динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами шляхом взаємодії з їх батьками (законними представниками) та закладами освіти, в яких вони навчаються; проводить моніторинг виконання рекомендацій ІРЦ підпорядкованими відділу освіти закладами освіти.

Добре відомо, що успіх справи залежить від команди.

Очолює центр Шаркова Ганна Василівна, досвічений педагог за фахом та за покликанням.

В колективі працюють: вчитель-логопед – Топал Г.І., практичний психолог – Міхальчан А. Д., бухгалтер - Карабаджак Г.І. .

Ми готові до співпраці з усіма небайдужими до долі дітей, які найбільше потребують нашої з вами допомоги, уваги, любові, визнання та поваги. І тоді жодна дитина не буде відчувати себе ІНШОЮ.

Історія: Приветствие
bottom of page